פורום ביטוח סיעודי
072-372-5500
פורום ביטוח סיעודי
נושא/מחבר
תאריך ושעה
RE: פגיעת ראש
16/03/2020 15:06
תאריך: 16.03.2020 15:06
מני שלום,

אם אביך סובל מירידה קוגניטיבית משמעותית, הפוגעת בכושר ההתמצאות והשיפוט, אני ממליץ להגיש לבית המשפט לענייני משפחה בקשה למינוי אפוטרופוס לגוף ולרכוש. ככל שלא תקבל החלטה תוך זמין סביר, עליך לבקש מינוי זמני.
אם אביך סובל מפגיעה בזיכרון שאינה עולה כדי פגיעה בכושר ההתמצאות וביכולת לקבל החלטות, אין צורך בהגשת בקשה כאמור.

אשר לזכויותיו הביטוחיות והרפואיות - אם אביך זקוק לעזרה בתפקודי היומיום, הוא רשאי להגיש תביעה לקבלת תגמולי ביטוח סיעודי מכוח פוליסת הסיעוד שברשותו. היות שחלק מהפוליסות מחריגות מצב סיעודי הנובע מתאונת דרכים, אני ממליץ להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום הסיעוד טרם הגשת תביעה.
כן אני ממליץ לבדוק אם אביך מבוטח בפוליסות נוספות לרבות פוליסת אובדן כושר עבודה, נכות מתאונה, בריאות ומחלות קשות, וכן לבחון את האפשרות להגשת תביעה בגין פוליסות אלה.

בנוסף, על אביך להגיש תביעה לחברת הביטוח אשר ביטחה את האופנוע שהיה מעורב בתאונה בביטוח חובה. מדובר בתביעת נזיקין, במסגרתה תובעים את כל הנזקים אשר נגרמו לניזוק מיום התאונה ועד לתום תוחלת החיים, ויגרמו בעתיד, ובכלל זה: פיצוי בגין אובדן השתכרות, פגיעה בזכויות סוציאליות, הוצאות רפואיות, אישפוז במוסד סיעודי, הוצאות בגין נסיעות, הוצאות בגין עזרת הזולת לרבות בגין העסקת עובד זר או בן משפחה, כאב וסבל ועוד.
מאחל לאביך רפואה שלמה.

פגיעת ראש
(מני)
23/02/2020 09:29
מחבר: מני
תאריך: 23.02.2020 09:29
אבא עבר תאונת אופנוע עם פגיעת ראש, ומאז נמחק לו חלקית הזכרון ובנוסף מחוייב באישפוז עם השגחה ועזרה סיעודית.

מספר שאלות:

1. המשטרה הייתה מעורבת במקרה ולקחה את האופנוע למגרש. איך אני כבן יכול לפנות למשטרה כדי לדווח את התוצאות של התאונה ?
2. מה עושים מול הביטוח? האם אפשר להפעיל ביטוח סיעודי במקרה כזה?
3. אין אפוטרופוס כרגע, זה אומר שאי אפשר לפעול לפני שיש אפוטרופוס?
4. האם אפשר לחייב את הביטוח חובה לממן את האישפוז במוסד הסיעודי? (כנראה שזה יהיה עד לסוף חייו)