סגירה
חזרה
סגירה
פורום ביטוח סיעודי
072-372-5500
פורום ביטוח סיעודי
נושא
תאריך ושעה
ביטוח סיעודי לילדים
 
(אבישי )
03/11/2019 13:41
מחבר: אבישי
תאריך: 03.11.2019 13:41
שלום חברים,
אני רוצה להתייעץ פה על נושא ביטוח סיעודי לילדים.
בימים האחרונים כולם מדברים על זה שרוב חברות הביטוח הפרטיות בישראל, מפסיקות למכור ביטוח סיעודי וכנראה שניתן יהיה לעשות ביטוח סיעודי מוגבל (אם הבנתי נכון) רק במסגרת קופת חולים שבה אנחנו חברים.
אני ואישתי מבוטחים במסגרת של החל מעוד חמש שנים ועד סוף החיים.
הבנתי שלילדים קטנים יש איזשהו ביטוח סיעודי חינם עד גיל 18? מישהו יכול לשפוך אור על זה?
עורך דין המתמחה בתחום הבריאות. בנוסף, אני ממליץ לבדוק אם החולה מבוטח בביטוח סיעודי, אם כן - להפעילו. בהצלחה ורפואה שלמה.">
שאלה למומחה בסיעוד
 
(איבון)
27/10/2019 12:34
מחבר: איבון
תאריך: 27.10.2019 12:34
אדם אושפז בבית חולים עקב שבץ מוחי והועבר למוסד שיקומי. במהלך שהותו חש ברע והועבר לאשפוז בבית חולים נוסף .

במקביל פועלת המשפחה מול משרד הבריאות על מנת לקבל אישור ו"קוד" למעבר למוסד סיעודי. (האיש סיעודי לחלוטין).

כעת, המוסד השיקומי מסרב לקבלו בחזרה בטענה שאין מה לשקם ושהייתה הטעיה בדוח של בית החולים הראשון שגרם להם לקבל אותו מלכתחילה.
הטיפול הרפואי בבית החולים נגמר ואני מניחה שירצו לשחרר אותו בימים הקרובים. העניין הוא שיקח עוד כשבועיים שלושה לסיים את התהליך מול משרד הבריאות ואין לאיש לאן לחזור. המשפחה לא יכולה לממן באופן פרטי מקום זמני, אפילו לא עם ההנחות הניתנות לעיתים.

השאלה היא, מה הנוהל של בית החולים במצב כזה? האם הם יכולמם "לסלק" אדם כזה?
תודה רבה.
RE: שאלה למומחה בסיעוד
 
03/11/2019 09:09
תאריך: 03.11.2019 09:09

שלום,
ביחס לאפשרות לפיה בית החולים יסלק את האדם שעבר שבץ מוחי מבית החולים, אני מציע להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום הבריאות.
בנוסף, אני ממליץ לבדוק אם החולה מבוטח בביטוח סיעודי, אם כן - להפעילו.
בהצלחה ורפואה שלמה.
חריג לפיו מקרה ביטוח (מצב בו המבוטח אינו מסוגל לבצע בעצמו חלק מהותי בשלוש פעולות יומיומיות לפחות מתוך הרשימה הבאה: 1. לקום ולשכב 2. להתלבש ולהתפשט 3. להתרחץ 4. לאכול ולשתות 5. לשלוט על סוגריו 6. להתנייד ממקום למקום, או מוגדר כ"תשוש נפש"), הנגרם עקב תאונת דרכים, לא יזכה בתגמולי ביטוח סיעודי לכן, אם חברת הביטוח לא העלתה טענה זו, מצבה של קרובת משפחתך מצוין, משום שהפסיקה קובעת כי חברת ביטוח חייבת להעלות את נימוקי דחייתה בהזדמנות הראשונה - מכתב הדחייה. מכאן שעל פניו, חברת הביטוח לא תהיה רשאית להעלות נימוק דחייה זה, בהמשך. לכן, ועל מנת שלא לסכל את סיכויי התביעה, אני ממליץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הביטוח הסיעודי, על מנת שיבחן את האפשרות להגשת תביעה משפטית. מהמידע שנתת, סירובה של חברת הביטוח אינו מוצדק, ויש להגיש תביעה משפטית אשר מניסיוני תתברר במהירות וביעילות. מניסיוני, הסכום ששולם "לפנים משורת הדין", לא יפגע בתביעה, להפך - על פי הדין חברת הביטוח נתפסת כמי שאינה משלמת כמתנדבת. אשר לחוות דעת רפואית - ישנם פסקי דין אשר קובעים כי אין צורך לתמוך תביעה לקבלת תגמולי ביטוח סיעודי בחוות דעת רפואית, במיוחד כאשר קיימות אינדיקציות חיצוניות לקיומו של מקרה הביטוח, כגון קביעות המוסד לביטוח לאומי. בהצלחה.">
מצב סיעודי אחרי תאונת דרכים
 
(קובי)
27/10/2019 16:40
מחבר: קובי
תאריך: 27.10.2019 16:40
קרובת משפחה הייתה מעורבת בתאונת דרכים. בעקבות הפגיעה בביטוח לאומי קבעו לה "קצבת שירותים מיוחדים", שהתנאים לקבלתה מזכירים מצב סיעודי, למשך 96 יום - כאשר יש תקופת אכשרה של 90 יום.

במקביל היא מבוטחת בחברת ביטוח פרטית שבה יש כיסוי של ביטוח סיעודי עם תקופת אכשרה של 60 יום, הרופא של חברת הביטוח קבע שהיא לא הייתה במצב סיעודי כלל.

לחברת הביטוח נשלח מכתב התראה לפני תביעה על סמך החוות דעת של הביטוח הלאומי ובקשה לתשלום עבור 36 ימים סכום שהסתכם בכ-8 אלף שקל. חברת הביטוח העבירה סכום של 4800 שקלים "לפנים משורת הדין".

יש פה בעצם מצב אפור, אין לקרובת המשפחה חוות דעת של רופא סיעודי (שמבירור שטחי מסתכמת בכ-5 אלף שקל לפחות) אלא רק את הקביעה של הביטוח הלאומי לזכאות לקצבת שירותים מיוחדים, השאלה היא האם יש טעם לתבוע בתביעות קטנות והאם לא יכול להיווצר מצב שהשופט יחליט שחברת הביטוח כבר התפשרה דיי ויותר ואולי אפילו יחליט להחזיר לחברת הביטוח חלק מהכסף.

*במידה ואין סכנה להחזרת חלק מהכסף, יש טעם ללחוץ על חברת הביטוח על ידי זימון לבית דין ואם האמצעי לא יהיה יעיל אז פשוט לראות מה יחליט השופט?
RE: מצב סיעודי אחרי תאונת דרכים
 
03/11/2019 09:03
תאריך: 03.11.2019 09:03
קובי שלום,
בלא מעט פוליסות סיעודיות קיים חריג לפיו מקרה ביטוח (מצב בו המבוטח אינו מסוגל לבצע בעצמו חלק מהותי בשלוש פעולות יומיומיות לפחות מתוך הרשימה הבאה: 1. לקום ולשכב 2. להתלבש ולהתפשט 3. להתרחץ 4. לאכול ולשתות 5. לשלוט על סוגריו 6. להתנייד ממקום למקום, או מוגדר כ"תשוש נפש"), הנגרם עקב תאונת דרכים, לא יזכה בתגמולי ביטוח סיעודי
לכן, אם חברת הביטוח לא העלתה טענה זו, מצבה של קרובת משפחתך מצוין, משום שהפסיקה קובעת כי חברת ביטוח חייבת להעלות את נימוקי דחייתה בהזדמנות הראשונה - מכתב הדחייה. מכאן שעל פניו, חברת הביטוח לא תהיה רשאית להעלות נימוק דחייה זה, בהמשך.
לכן, ועל מנת שלא לסכל את סיכויי התביעה, אני ממליץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הביטוח הסיעודי, על מנת שיבחן את האפשרות להגשת תביעה משפטית. מהמידע שנתת, סירובה של חברת הביטוח אינו מוצדק, ויש להגיש תביעה משפטית אשר מניסיוני תתברר במהירות וביעילות.
מניסיוני, הסכום ששולם "לפנים משורת הדין", לא יפגע בתביעה, להפך - על פי הדין חברת הביטוח נתפסת כמי שאינה משלמת כמתנדבת.
אשר לחוות דעת רפואית - ישנם פסקי דין אשר קובעים כי אין צורך לתמוך תביעה לקבלת תגמולי ביטוח סיעודי בחוות דעת רפואית, במיוחד כאשר קיימות אינדיקציות חיצוניות לקיומו של מקרה הביטוח, כגון קביעות המוסד לביטוח לאומי.
בהצלחה.
איך ההחלטה של הפניקס תשפיע עלי?
 
(ריקי)
29/10/2019 12:24
מחבר: ריקי
תאריך: 29.10.2019 12:24
קראתי בחדשות שחברת הביטוח הפניקס החליטה להפסיק לשווק ביטוח סיעודי לחלוטין. לי, לילדים ולבעלי יש ביטוח סיעודי בפניקס מזה כמה שנים, דרך מקום עבודה שהועסקתי בו בעבר. רציתי לדעת האם צפויה / יכולה להיות השפעה כלשהי על הפוליסה שלי, מכח הודעתם על הפסקת השיווק של הפוליסות בתחום, או שאין כל רלוונטיות למבוטחים קיימים?
RE: איך ההחלטה של הפניקס תשפיע עלי?
 
02/11/2019 22:24
תאריך: 02.11.2019 22:24
ריקי שלום,
על פי הידוע לי, מי שכבר מחזיק בידיו פוליסות ביטוח סיעוד לפרט ומשלם את הפרמיה כסדרה אינו מושפע מהחלטת חברות הביטוח לגבי עצירת השיווק של פוליסות חדשות ללקוחות חדשים.
ביטוח סיעודי מכוח הפוליסה שברשותך - זכאותו של מבוטח לקבלת תגמולי ביטוח סיעודי, נקבעת בהתאם למידת הזדקקותו לעזרה בתפקודי היום יום. רוב הפוליסות מתנות את הזכאות לקבלת תגמולי ביטוח סיעודי, בכך שהמבוטח אינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו, לפחות 50% של כל פעולה מתוך שלוש פעולות הכלולות בשש פעולות בסיסיות - לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים - עשיית צרכים, או להתנייד. פעולות הידועות כ-ADL. או, כאשר פעילותו הקוגניטיבית של המבוטח, כגון ירידה בשיפוט ובתובנה, על רקע מחלות נפש או על רקע מחלות כאלצהיימר או דמנציה, זקוק המבוטח להשגחה מרבית. מצב זה נקרא "תשישות נפש." בהצלחה.">
המצב הבריאותי שלי והביטוח הסיעודי
 
(סימה)
29/10/2019 12:43
מחבר: סימה
תאריך: 29.10.2019 12:43
יש נכות רפואית קבועה של 73 אחוז ונכות תפקודית 100 אחוז לצמיתות. בתקופה האחרונה מעל לשנה בעיות אורתופדיות ברגל ימין אחרי נקע גורם לצליעה ברגל. האם מגיע לי זכויות נוספות מביטוח לאומי מלבד קיצבת נכות. האם אני זכאית לשרותים מיוחדים או שרותים אחרים. האם יכול להיות עם נכות כזאת ובמצב פיזי כזה שחברת הביטוח הראל לא מקבל את את התביעת ביטוח סיעודי שלי בטענה שאני לא סיעודית?
RE: המצב הבריאותי שלי והביטוח הסיעודי
 
02/11/2019 22:21
תאריך: 02.11.2019 22:21
סימה שלום,
אם בגין מצבך הרפואי והתפקודי את זקוק לסיוע בפעולות היומיום כגון הלבשה, רחצה, שליטה על סוגר השתן או הצואה, מעבר ממצב שכיבה לישיבה או ממצב ישיבה לעמידה וכיו"ב, סביר מאוד כי תהיי זכאית לקצבת שירותים מיוחדים מהמוסד לביטוח לאומי, שמשמעותה היא קצבה נוספת מעבר לקצבת נכות כללית.
בכל הנוגע לסירובה של חברת ביטוח הראל לתת לך תגמולי ביטוח סיעודי מכוח הפוליסה שברשותך - זכאותו של מבוטח לקבלת תגמולי ביטוח סיעודי, נקבעת בהתאם למידת הזדקקותו לעזרה בתפקודי היום יום. רוב הפוליסות מתנות את הזכאות לקבלת תגמולי ביטוח סיעודי, בכך שהמבוטח אינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו, לפחות 50% של כל פעולה מתוך שלוש פעולות הכלולות בשש פעולות בסיסיות - לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על
הסוגרים - עשיית צרכים, או להתנייד. פעולות הידועות כ-ADL. או, כאשר פעילותו הקוגניטיבית של המבוטח, כגון ירידה בשיפוט ובתובנה, על רקע מחלות נפש או על רקע מחלות כאלצהיימר או דמנציה, זקוק המבוטח להשגחה מרבית. מצב זה נקרא "תשישות נפש."
בהצלחה.
ביטוח סיעודי - חברות הביטוח פועלות באופן שרירותי, פעמים רבות ללא כל הצדקה בעת דחיית תביעה של מבוטח, כאשר באחוז ניכר של המקרים חברת הביטוח צריכה לשלם למבוטח את התגמולים שמגיעים לו לפי הפוליסה. שיטת מצליח קוראים לזה. מרתיח. מבזה. לא אנושי. בדיוק בשביל זה יש עורכי דין - תמצא לך אחד כזה וכנס בחברת הביטוח חזיתית. בבית המשפט הם משלמים על ההתנהלות הזאת ביוקר.">
אין לחברות ביטוח לב או היגיון
 
(אלון)
29/10/2019 15:09
מחבר: אלון
תאריך: 29.10.2019 15:09
אמא שלי בת השישים ותשע חלתה בסרטן אגרסיבי מאוד ונמצאת במצב סופני לפני כשלושה חודשים הגשנו תביעה לקיצבה סיעודית בחברת הביטוח כלל ונציגה מטעם החברה הגיעה כדי לאמת את המצב בדוח שהיא כתבה לנגד עיננו היא ציינה שאמא במצב סיעודי 100 % ולא מסוגלת לתפקד בכלל.

אחרי כל הסחבת ותקופת זמן ארוכה קיבלנו תשובה מחברת הביטוח שאימי לא זכאית לקיצבת סיעוד מכיוון שמצבה לא סיעודי!

המצב הכלכלי לא מאפשר לנו לשכור מטפלת שתהיה צמודה לאמי
אני פוטרתי ממקום העבודה שלי בגלל שאני נאלץ לסעוד את אמי באופן מלא
האם יש כאן מישהו שיכול לעזור?
RE: אין לחברות ביטוח לב או היגיון
 
(אורית)
30/10/2019 08:28
מחבר: אורית
תאריך: 30.10.2019 08:28
אכן, במיוחד במקרים של דחיית תביעות ביטוח סיעודי - חברות הביטוח פועלות באופן שרירותי, פעמים רבות ללא כל הצדקה בעת דחיית תביעה של מבוטח, כאשר באחוז ניכר של המקרים חברת הביטוח צריכה לשלם למבוטח את התגמולים שמגיעים לו לפי הפוליסה. שיטת מצליח קוראים לזה. מרתיח. מבזה. לא אנושי.

בדיוק בשביל זה יש עורכי דין - תמצא לך אחד כזה וכנס בחברת הביטוח חזיתית. בבית המשפט הם משלמים על ההתנהלות הזאת ביוקר.
RE: אין לחברות ביטוח לב או היגיון
 
02/11/2019 22:00
תאריך: 02.11.2019 22:00
אלון שלום,
לצערי בלא מעט מקרים מובהקים חברות הביטוח דוחות את תביעות מבוטחיהן, ללא הצדקה, גם כאשר הבודק מטעמם הגיע למסקנה כי מצבו של המבוטח סיעודי. במקרים אלה, אני מציע בחום לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הסיעוד, שיגיש בשמכם תביעה לבית המשפט, בהקדם האפשרי.
אציין כי בדרך כלל, תביעה כזו מתבררת במהירות, ועורך הדין המייצג גובה את שכר טרחתו (בד"כ) בסוף ההליך ואך במקרה של הצלחה.
בהצלחה.
הונאה מצד חברת הביטוח
 
(טלי)
31/10/2019 13:01
מחבר: טלי
תאריך: 31.10.2019 13:01
שלום, לפני חודש וחצי שמתי לב בחיובי כרטיס האשראי שלי שחברת ביטוח גדולה גובה ממני כל חודש סכום לא מבוטל על ביטוח בריאות + ביטוח סיעודי פרטי. נכנסתי לאתר החברה ונדהמתי לגלות שיש פוליסת בריאות על שמי ועל שם הבת שלי. לאחר בירור עם חברת הביטוח, הם הפנו אותי לסוכנות ביטוח שלטענתם הם אלו שעשו לי את הביטוח והטיפול מולם.

מסתבר שלפני יותר משנה, הגיע סוכן ביטוח מאותה חברה למקום העבודה של בעלי לעשות לו ביטוח חיים, סיעודי ובריאות. אותו סוכן התקשר אלי ושאל אם אני מעוניינת להצטרף. עניתי בשלילה.

בכל זאת אותו סוכן עשה לי את הביטוח ללא ידיעתי.

בטפסים שסרוקים אצל חברת הביטוח מופיע טופס הצהרת בריאות והסכם הפוליסה שחתום בשמי, החתימה לא שלי ומזוייפת! כמובן שגם בהצהרת בריאות הגובה והמשקל שהוזנו שם אינם נכונים.

יצרתי קשר עם סוכנות הביטוח והם מתנערים מאחריות. כמובן שבאותו הרגע שגליתי שלחתי טפסים לביטול הפוליסה, עבר יותר מחודש והפוליסה עדיין לא בוטלה.

מה עליי לעשות במצב כזה? האם תביעה משפטית רלוונטית?

תודה רבה
RE: הונאה מצד חברת הביטוח
 
02/11/2019 21:52
תאריך: 02.11.2019 21:52
טלי שלום,
טרם הגשת תביעה משפטית, אני מציע להגיש תלונה למפקח על הביטוח במשרד האוצר, אשר על פי חוק אמור לברר את תלונתך.
אם זה לא יעזור - הגישי תביעה ואף תלונה במשטרה.
בהצלחה.
תגמולי הביטוח המגיעים לה מכוח הפוליסה הסיעודית שבה היא מבוטחת. תשומת לבך שכאשר מבוטח שוהה במוסד בשל מצבו הסיעודי, הוא זכאי לסכומים גבוהים יותר, המגיעים לעיתים לסך של 10,000 ש"ח ויותר מכך. במקביל, אני מציע להגיש תביעה לקבלת שירותים מיוחדים ולבדוק האם נפילתה ארעה בגין התרשלות מצד ההוסטל או מצד גורם כלשהו. אם כן - קרוב לוודאי שניתן יהיה להגיש תביעת נזיקין. בהצלחה.">
מה מגיע לאחותי לקבל?
 
(איריס)
31/10/2019 14:33
מחבר: איריס
תאריך: 31.10.2019 14:33
אחותי בת 52 חסרת ישע מתגוררת בהוסטל. יש לה ביטוח סיעודי פרטי מלידה.
לפני שבועיים היא "נפלה" במדרגות ומאז היא בטיפול נמרץ.
היום העבירו אותה למחלקה פנימית בבית החולים.
היא לא עצמאית וצריכה עזרה בכל הפעולות.
האם בחורה כזו לא זכאית למטפלת צמודה מטעם ההוסטל? מטעם משרד הבריאות? מטעם ביטוח לאומי? מטעם חברת הביטוח הסיעודי? ככה להיות זרוקה שם בבית חולים? מטעם הנהלת ההוסטל שולחים מישהי שתשב לידה שעתיים ביום? אני אמורה לעצור את החיים שלי ולעזוב את הבן שלי (חד הורית) ולהיות עם אחותי בבית החולים?
RE: מה מגיע לאחותי לקבל?
 
02/11/2019 21:41
תאריך: 02.11.2019 21:41
איריס שלום,
צר לי על שקרה לאחותך ואני מאחל לה רפואה שלמה והצלחה בשיקום.
אשר לזכויותיה - אני מציע לפנות לרווחה, על מנת לבדוק את זכאותה לפי חוק לרבות ביחס לזכאותה למטפלת צמודה.
במקביל, אני מציע בחום לבקש מחברת הביטוח המבטחת אותה בביטוח סיעודי, שתשלם לה את תגמולי הביטוח המגיעים לה מכוח הפוליסה הסיעודית שבה היא מבוטחת. תשומת לבך שכאשר מבוטח שוהה במוסד בשל מצבו הסיעודי, הוא זכאי לסכומים גבוהים יותר, המגיעים לעיתים לסך של 10,000 ש"ח ויותר מכך.
במקביל, אני מציע להגיש תביעה לקבלת שירותים מיוחדים ולבדוק האם נפילתה ארעה בגין התרשלות מצד ההוסטל או מצד גורם כלשהו. אם כן - קרוב לוודאי שניתן יהיה להגיש תביעת נזיקין.
בהצלחה.
למרות שביטוח לאומי משלם לי?
 
(אברהם)
08/09/2019 15:46
מחבר: אברהם
תאריך: 08.09.2019 15:46
שלום לכם
המוסד לביטוח לאומי משלם לי על סיעוד כבר מאז אוקטובר 2018. חברת הביטוח הפרטית (כלל) לא משלמת לי בטענה שנאי לא סיעודי. האם יכול להיות שביטוח לאומי מכיר בי כאדם סיעודי וחברת הביטוח מתעלמת מהקביעה של ביטוח לאומי? אין חוק אחד שחל לגבי שניהם בכל הנוגע לקבעה האם אדם הנו סיעודי והאם לאו?
RE: למרות שביטוח לאומי משלם לי?
 
02/11/2019 21:33
תאריך: 02.11.2019 21:33
אברהם שלום,
לצערי פוליסות הסיעוד אינן מכירות בקביעות המוסד לביטוח לאומי, ועדיין לא חוקקה הוראת חוק המתייחסת לסיטואציה כזאת. עם זאת, קביעות אלה בהחלט יכולות להוות אינדיקציה להיותך סיעודי, ובנסיבות הללו בית המשפט יראה את דחיית תביעתך בעין לא יפה. אני ממליץ בחום לפנות לעו"ד המתמחה בתחום הביטוח הסיעודי.
הרחבת הפוליסה
 
(דליה)
08/09/2019 16:13
מחבר: דליה
תאריך: 08.09.2019 16:13
שלום,
רכשתי פוליסת ביטוח פרטית אצל חברת מגדל לפני עשר שנים ואני שוקלת להרחיב את הפוליסה לאחר שיחה עם יועץ פנסיוני. מה שכן, העלות שהוא הציע לי גדולה משמעותית מפרמיה ששילמת עד עכשיו ואני רוצה לדעת כמה זה באמת משתלם להרחיב את הפוליסה הקיימת ומה זה בעצם נותן לי?
RE: הרחבת הפוליסה
 
02/11/2019 21:29
תאריך: 02.11.2019 21:29
דליה שלום,
אני ממליץ להתייעץ עם סוכן ביטוח מוסמך בעל ניסיון מוכח בביטוח סיעודי.
למי שרוצה לעוף (ומהר) מביטוח ישיר
 
(נמרוד)
28/10/2019 15:11
מחבר: נמרוד
תאריך: 28.10.2019 15:11
סוכן ביטוחי חיים / בריאות וכו יש בקהל? יש לכם המלצה איפה לעשות ביטוחי חיים, סיעוד, בריאות וכו - למי שהבין שאסור להישאר עם ביטוח ישיר?

לאחר שלפני שבועיים אבא שלי כבר אירוע מוחי שישאיר אותו סיעודי לכל החיים הבנתי עד כמה קופת חולים כללית וביטוחים של ביטוח ישיר שווים לתחת.

אשמח לקבל הצעות והכוונות לזוג צעיר שרוצה לעוף מביטוח ישיר, יש לנו כרגע ביטוחי תאונות אישיות, סיעודי וביטוח אובדן כושר עבודה לי ולאישה.

תודה מראש

[לא מצאתי באתר שלכם סוכני ביטוח או המלצות על פוליסות שדרושות לי]
מעל גיל 50 עם בעיות בריאות
 
(רוזה)
28/10/2019 07:55
מחבר: רוזה
תאריך: 28.10.2019 07:55
בוקר טוב לכם

קראתי בעיון אך לא מצאתי תשובות למקרה שלי באתר. אשמח להבין מכם האם חברות ביטוח מקבלות לביטוח סיעודי אנשים מעל גיל 50 עם בעיות בריאותיות הבאות: לחץ דם (מאוזן) ונוזל בברכיים.

האם הם דוחים, מחריגים או מוסיפים תוספת רפואית?

בגדול אשמח לדעת איזה חברה על סמך נתונים תבטח.
התלבטות לגבי הביטוח הסיעודי
 
(איציק)
27/10/2019 17:44
מחבר: איציק
תאריך: 27.10.2019 17:44
יש לי ביטוח סיעוד של דקלה (ממה שזכור לי הראל קנו אותם). הביטוח הוא ל-5 שנים.

הציעו לי היום מחברת הביטוח הראל ביטוח סיעודי שיחל לאחר שביטוח דקלה יפוג (5 שנים אחרי תחילת הפעלת הביטוח), לכל החיים. כיסוי עד 20,000 שקל לחודש, את סכום הכיסוי לחודש אני בוחר. כיסוי של כל 1000 שקל שאני מבטח - 8 ש"ח לחודש (כיסוי של 20,000 ש"ח - כ-160 ש"ח לחודש).

למי שמכיר: האם שווה לעשות ביטוח שכזה? יש כאן קטצ' כל שהוא?

אני מחפש לעשות ביטוח סיעודי פרטי או ביטוח בריאות שיהיה לי ראש שקט.
עורך דין שעוסק בתחום הביטוח הסיעודי, או יותר נכון, כמעט כל עורך דין... עובד בדרך דומה. רק בריאות.">
זה תרחיש הגיוני?
 
(אלירן)
23/09/2019 15:00
מחבר: אלירן
תאריך: 23.09.2019 15:00
שלום וברכה

בייצוגו של משרד עו"ד בתביעת ביטוח סיעודי רטרואקטיבית.
עורך הדין הגיע להסכם פשרה עם חברת הביטוח ועל פיו היא מפצה על סך מסויים הכולל 15% שכ"ט + מע"מ.
אך עורך הדין אומר ששכר הטרחה שלו הינו 20% וחברות הביטוח משתתפת רק ב 15%.
האם תרחיש זה הינו הגיוני?

תודה!
RE: זה תרחיש הגיוני?
 
(טל)
27/10/2019 12:25
מחבר: טל
תאריך: 27.10.2019 12:25
זה תרחיש הגיוני ומקובל מאד. כל עורך דין שעוסק בתחום הביטוח הסיעודי, או יותר נכון, כמעט כל עורך דין... עובד בדרך דומה.

רק בריאות.
שאלה מקצועית לגבי הביטוח הסיעודי
 
(שלומי)
23/10/2019 16:14
מחבר: שלומי
תאריך: 23.10.2019 16:14
יש ברשותי פוליסת ביטוח סיעודי פרטית.

לפני שנתיים רציתי לבטל אותה אבל הסוכן אמר שכדאי להשאיר אותה עוד שנתיים על מנת שבמקרה סיעודי אוכל לקבל חלק יחסי מהפוליסה גם אם היא מבוטלת.

השבוע ביקשתי לבטל אותה והסוכן אמר שהוא טעה ואם אני מבטל את הפוליסה אני לא אקבל כלום במקרה סיעודי חלילה.

יצא שבשנתיים האלה שילמתי לפחות 7000 שח.

השאלה היא האם ניתן להחזיר את אותם תשלומים בגלל שהסוכן טעה באינפורמציה שנתן לי או שאפשר לשכוח מהכסף?

אגב הוא הציע לתת לי את העמלות שנתנו חלו בתקופה הזאת.

אשמח להבין מה אני יכול ואמור לעשות.