סגירה
חזרה
סגירה
פורום ביטוח סיעודי
072-372-5500
פורום ביטוח סיעודי
נושא/מחבר
תאריך ושעה
RE: שמירת הריון מרותקת למיטה
17/03/2020 23:56
תאריך: 17.03.2020 23:56

מקרה ביטוח מזכה על פי פוליסת סיעוד הוא
מצב בריאות ותפקוד ירודים של המבוטח כתוצאה ממחלה, תאונה או ליקוי
בריאותי, אשר בגינו הוא אינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי, של לפחות 3 מתוך 6 הפעולות הבאות:
1 .לקום ולשכב - יכולתו העצמאית של המבוטח לעבור ממצב שכיבה לישיבה ו/או לקום מכסא, כולל ביצוע פעולה זו מכסא גלגלים ו/או ממיטה.
2 .להתלבש ולהתפשט - יכולתו העצמאית של המבוטח ללבוש ו/או לפשוט פריטי לבוש מכל סוג ובכלל זה לחבר ו/או להרכיב חגורה רפואית ו/או
גפה מלאכותית.
3 .להתרחץ - יכולתו העצמאית של המבוטח להתרחץ באמבטיה, להתקלח במקלחת או בכל דרך מקובלת, כולל פעולת הכניסה והיציאה לאמבטיה
או למקלחת.
4 .לאכול ולשתות - יכולתו העצמאית של המבוטח להזין את גופו בכל דרך או אמצעי כולל שתייה, ולא אכילה, בעזרת קש, לאחר שהמזון הוכן עבורו והוגש לו.
5 .לשלוט על סוגרים - יכולתו העצמאית של המבוטח לשלוט על פעולת המעיים ו/או על פעולת השתן. אי שליטה על אחת מפעולות אלה, אשר משמעה למשל שימוש קבוע בסטומה או בקטטר בשלפוחית השתן או
שימוש קבוע בחיתולים או בסופגנים למיניהם, ייחשבו כאי שליטה על הסוגרים.
6 .ניידות - יכולתו העצמאית של המבוטח לנוע ממקום למקום.
אם בשל מצבך הבריאותי הנובע מהיריון בסיכון גבוה, את זקוקה לעזרה בשלוש מתוך שש הפעולות הנ"ל, את רשאית להגיש תביעה לקבלת תגמולי ביטוח סיעודי מכוח פוליסת הסיעוד שברשותך, ולהערכתי את אף זכאית לכך.
שמירת הריון מרותקת למיטה
(אושרת)
22/12/2019 16:20
מחבר: אושרת
תאריך: 22.12.2019 16:20
שלום לכם

אני מרותקת למיטה למשך 8 וחצי חודשים, עד הלידה, בהוראת רופא ואסור לי לקום אפילו לשירותים. ברור שאני צריכה עזרה בכל דבר ולא יכולה לעשות כלום לבד - אפילו לא לעמוד על הרגליים. לא ברור אם זה נחשב מצב סיעודי או לא, אבל יש לי פוליסת ביטוח סיעודי פרטית - האם אפשר להגיש תביעה ולקבל את תגמולי הביטוח במצב כזה ועד למועד הלידה?